Dvynių istorija

Informacija apie Dvynių istoriją ir mitus x

TheIstorijaDvynių

Kaip ir kiti zodiako ženklai, Dvyniai nėra toje pačioje padėtyje kaip Dvynių žvaigždynas. Zodiake jis seka Jautis ir užima trečiąjį 30 zodiako apskritimo laipsnių. Dvyniai yra kintantis ženklas, einantis prieš vasarą ir, kaip toks, skelbia pokyčius, valdydamas metų laiką, kai baigiasi Jaučio pavasaris, o gyvenimas Žemėje netrukus pasikeis. Pavasaris miršta ir ruošiamasi vasarai, kuri užvaldys Vėžio pradžią.vyras skorpionas ir moteris skorpionas

Žodis Dvyniai yra lotyniškas žodis, reiškiantis dvynius, ir tai yra vienas iš žvaigždynų, kurie iš tikrųjų atrodo taip, kaip rodo jo pavadinimas. Pirmoji žinoma Dvynių žvaigždyno nuoroda buvo Aristotelio meteorologijoje, daugiau nei 300 metų prieš Kristų. Jis užsimena, kad Dvyniuose stebėjo paslėptą žvaigždę ir kalba apie Jupiterio stebėjimą kartu su ja. Babilono astronomijoje šios žvaigždės buvo žinomos kaip didieji dvyniai ir laikomos mažaisiais dievais – Meshlamtaea (Tas, kuris kilo iš požemio) ir Lugalirra (Galingasis karalius).

Šis žvaigždynas yra tarp Jaučio vakaruose ir Vėžio rytuose. Jis ypatingas tuo, kad dvynius iš graikų mitologijos reprezentavo ne tik žvaigždynas, bet ir tikros žvaigždės, žyminčios jame dvynių galvas. Pollux yra ryškiausia Dvynių žvaigždė ir yra oranžinio atspalvio milžiniška žvaigždė, o Kastoras yra antra pagal ryškumą žvaigždė šiame žvaigždyne, ir tai yra šešetinė žvaigždžių sistema, kuri plika akimi atrodo kaip mėlynai balta žvaigždė.


ThemitasDvynių

Dvynių mitas yra Dzeuso ir Ledos sūnų Kastoro ir Polukso mitas. Leda buvo Spartos karaliaus Tyndareuso žmona. Viena iš šio mito versijų teigia, kad Ledą suviliojo ar išprievartavo gulbe persirengęs Dzeusas tą pačią naktį, kai ji su vyru pasidalino lovą. Dėl to ji išperėjo du kiaušinius, iš kurių gimė keturi vaikai, mirtingi ir nemirtingi, nes jų tėvai yra skirtingi, tarp jų - Castor ir Pollux.

Kastoras buvo mirtingas brolis dvynys, o Poluksas – nemirtingas. Jie niekada nekovojo ir labai mylėjo vienas kitą. Polluxas garsėjo savo bokso įgūdžiais, o Castor – kaip žirgų tramdytojas. Broliai siekė vesti dvi moteris, kurios jau buvo susižadėjusios su dviem savo pusbroliais. Tai sukėlė šeimos nesantaiką ir dėl to vienas iš pusbrolių buvo mirtinai sužeistas Castor. Dzeusas davė Poluksui pasirinkimą – kiekvieną dieną praleisti kaip nemirtingasis Olimpo kalne tarp dievų arba pusę savo nemirtingumo atiduoti savo broliui Castorui. Jis pasirinko pastarąjį, o dvyniai dalijosi gyvenimu ir mirtimi, kartu praleisdami dieną Olimpe, o po to dieną Hade – požemio pasaulyje.

Zodiako ženklas liepos 27 d

Antroji istorija susijusi su dvynių gimimu, kuriame jie tikrai nebuvo Ledos sūnūs. Pagal šią mito versiją Dzeusas įsimylėjo Nemezį, kuris buvo dieviškojo atpildo dvasia tiems, kurie pasiduoda nuolaidžiavimui (arogancijai prieš dievus). Ji reprezentavo likimo neišvengiamybę tiems, kurie buvo bedieviški ir blogi. Dzeusas pradėjo ją vytis, veikdamas stiprią trauką, kurią jautė, ir ji pradėjo keisti formas, kad pabėgtų nuo jo. Kai ji pavirto į žąsį, Dzeusas ją surado, pats tapo gulbe ir aistringai su ja poravosi. Dėl to išsirito du kiaušiniai, kuriuos Leda rado pelkėje ir pareiškė, kad jie yra savo.


Dvynių mito ir Dvynių zodiako ženklo ryšys

Šis mitas mums primena nuoširdžią brolišką meilę ir gali pasireikšti per meilę broliui arba draugystę, kuri yra tokia artima, kad atrodo kaip brolybė. Tai pasakoja apie du žmones, kurie nesirūpina savo skirtumais ir yra pasirengę padaryti bet ką vienas dėl kito. Jie gali turėti problemų su moterimis, kurių gyvenime jau yra vyras, ir tikrai galime pamatyti dviejų vyrų, besimušančių dėl moters, vaizdą. Jei vienas iš jų labai susižalotų, reikia tikėtis, kad kitas duos bet ką, kad jam padėtų. Dvynių ženklas ir žvaigždynas yra dangaus ir požemio jungtis ir gali reikšti kažkieno artimą mirtį arba bet kokį intensyvų kontaktą su mirtimi.

Už pagrindinės istorijos slypi Dzeuso veidas, kuriame vaizduojamas tėvas, kuris prisistatė kaip kažkas, kas jis nėra, tik norėdamas suvilioti jų motiną. Išties sudėtingoje padėtyje galime pamatyti net iš prievartavimo gimusius brolius ar įvaikius, kuriuos mama paliko (pelkėje). Antroji mito versija pasakoja apie neišvengiamo įveikimą. Persekiojimas įveikti neišvengiamybę beveik visada yra ženkle Dvyniai .